fbpx

Wielkopolanin wśród najbogatszych ludzi świata!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Tomasz Biernacki, szef sieci Dino został ponownie uznany w rankingu WPROST za najbogatszego Polaka. Jego majątek w ciągu roku powiększył się z 15 miliardów złotych do 24 miliardów złotych. Wynik taki zapewnia mu także miejsce na liście 500 najbogatszych ludzi świata.

Aby znaleźć w gronie 100 najbogatszych Polaków, trzeba dysponować obecnie majątkiem rzędu 625 milionów złotych, a próg ten rośnie z każdą listą.

Okazuje się, że najbogatsi Polacy jeszcze nigdy nie byli tak bogaci, lecz patrząc globalnie, suma ich majątków wynosi tyle co jedna piąta fortuny Elona Muska. Jest on dzisiaj najbogatszym człowiekiem na Ziemi.

Na drugim miejscu zestawienia WPROST uplasował się Michał Sołowow z majątkiem szacowanym na 13 miliardów złotych. Na ostatnie miejsce podium wskoczył natomiast Jerzy Starak z majątkiem szacowanym na 9,5 mld złotych.

Czwarte miejsce, bez zmian, należy do Dominiki Kulczyk (8,8 mld złotych). Spory spadek, z trzeciego miejsca na szóste, zaliczył Zygmunt Solorz, którego majątek szacuje się na 8,5 mld złotych. Tuż za nim znalazł się Sebastian Kulczyk z 7,4 mld złotych.

Fot. Wikipedia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_