fbpx

11 lipca 2023 roku ulicami Poznania przejdzie Poznański Marsz Pamięci Wołynia.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

We wtorek 11.07.2023r. przypada 80 rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Z tej okazji o godz. 19:30 sprzed kościoła Dominikanów w Poznaniu przy al. Niepodległości/Kościuszki wyruszy Poznański Marsz Pamięci Wołynia.

Była ona (Krwawa Niedziela – red.) kulminacyjnym dniem ludobójstwa dokonywanego na Polakach przez ukraińskich szowinistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947.Szczątki wielu pomordowanych w bestialski sposób dalej leżą rozrzucone w miejscach dokonania rzezi. Chcemy uczcić pamięć ofiar, idąc w cichym marszu. Będzie on miał charakter żałobny. Nie będziemy podczas niego wznosili okrzyków. Swoim milczeniem dołączymy się do milczenia naszych pomordowanych rodaków. Milczeniem, które krzyczy o pamięć donośniej, niż okrzyk bojowy. Nie żądamy zemsty, ale prawdy.
Spotykamy się o godzinie 19.30 przed kościołem Dominikanów w Poznaniu, gdzie złożymy kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Stamtąd przejdziemy ulicami al. Niepodległości, Święty Marcin, Marcinkowskiego, Plac Wolności. Zapraszamy do uczczenia wraz z nami pamięci ofiar. Obowiązuje strój pogrzebowy – piszą na FB organizatorzy marszu.

źródło: https://www.facebook.com/events/226260973072732?ref=newsfeed

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_