fbpx

Wykład Mentzena odwołany. Cenzura prewencyjna na Uniwersytecie Ekonomicznym?!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W dniu dzisiejszym poznańska Konfederacja zorganizowała przed gmachem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konferencję prasową aby odnieść się do skandalicznej decyzji władz uczelni o odwołaniu wykładu dla studentów, który miał być poprowadzony przez Sławomira Mentzena.

Przypomnijmy w oświadczeniu z dnia 26 kwietnia 2022 roku rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego poinformował o decyzji władz uczelni w przedmiocie odwołania mającego się odbyć – na wniosek studentów – webinaru ze Sławomirem Mentzenem. Wykład miał dotyczyć wyłączenie kwestii podatkowych.

Do sytuacji na dzisiejszej konferencji prasowej odniosła się poznańska Konfederacja.

W demokratycznym państwie prawa, którym to hasłem mainstreamowe środowiska bardzo często się posługują, wolność słowa i pluralizm – jeszcze raz podkreślę pluralizm – polityczny, w mediach czy też pluralizm w szeroko pojętej przestrzeni publicznej są fundamentem demokratycznego ustroju państwa. – wskazuje Piotr Wawrzyniak z poznańskiej Konfederacji.

Szkoły wyższe, uniwersytety stanowi powinny platformę swobodnej wymiany myśli i poglądów a nie realizacji jedynie słusznej z góry narzuconej narracji – wyjaśnia dalej przedstawiciel Konfederacji.

Jeżeli władze Uniwersytetu Ekonomicznego uniemożliwiają studentom uczestnictwo w webinarze ze Sławomirem Mentzenem, członkiem legalnie działającej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej partii politycznej, mającą swoich przedstawicieli w Sejmie, i to w zasadzie bez żadnego merytorycznego uzasadnienia to nie mamy do czynienia z żadnymi szlachetnymi wartościami a jedynie prewencyjną cenzurą rodem z głębokiego PRL-u. -kontynuuje Piotr Wawrzyniak.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_