fbpx

Wypadek na Głogowskiej w Poznaniu. Sprawca skazany na bezwględne więzienie.

W grudniu 2019 roku Łukasz G. śmiertelnie potrącił na ulicy Głogowskiej w Poznaniu 63 letnią kobietę. 4 lutego 2022 roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie w ramach którego sprawca ma odbyć karę jednego roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło 7 grudnia około 5:00 rano. Kobieta przechodziła przez ulicę na pasach przy parku Wilsona. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że piesza przechodziła prawidłowo przez przejście dla pieszych. Natomiast kierowca nie dostosował prędkości samochodu do panujących warunków i nie zachował należytej ostrożności. Śledczy ustalili również, że kierowca był trzeźwy, usłyszał zarzuty za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zbadano też jego krew. Badanie wykazało, że miał w organizmie marihuanę w stężeniu 1,5 ng/ml. Jak przypomina „Gazeta Wyborcza”, zdaniem biegłych kierowca mógł palić marihuanę 36 godzin przed wypadkiem.

Mężczyzna przyznał się do winy. Sąd Rejonowy skazał go na karę roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Od wyroku apelację złożył obrońca oskarżonego. W dniu 4 lutego 2022 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok, w którym oddalił apelację i utrzymał w mocy wyrok Sądu I instancji. Sprawca musi też zapłacić córce ofiary 30 tys. zł zadośćuczynienia i ma orzeczony 5 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: epoznan.pl

Fot. RadioPoznań

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]