fbpx

Wyrywał kobietom torebki na ulicy. Sprawca zatrzymany przez Policję.

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego w sprawie szczególnie zuchwałych kradzieży. Mężczyzna wyrywał kobietom torebki. 40-latek już wkrótce odpowie przed sądem. Za dokonanie kradzieży zuchwałej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do wszystkich kradzieży doszło w styczniu bieżącego roku na terenie Kalisza. Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny. Najpierw wybierał swoją ofiarę, obserwował ją, a następnie podchodził od tyłu i wyrywał torebkę. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe i telefony. Wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie, to starsze kobiety.

Ustalenie sprawcy tych szczególnie zuchwałych kradzieży nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać rysopisu sprawcy, ze względu na dynamikę całego zajścia.

Ostatecznie na podstawie analiz zebranego materiału dowodowego w pięciu tego typu sprawach, policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Kalisz

Fot. lodzka.policja.gov.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI