fbpx

Zatrzymano barmankę z Poznania. Oszukiwała klientów na poważne sumy.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policjanci z Komisariatu Policji na Starym Mieście zatrzymali barmankę za oszustwo. Jak ustalili śledczy, kobieta celowo zawyżyła rachunek za napoje i oszukała klienta nocnego klubu. Sprawczyni usłyszała zarzut za to przestępstwo. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Latem ubiegłego roku policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna został oszukany. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło podczas pobytu w jednym z nocnych klubów w rejonie staromiejskiej starówki. Kiedy kupował napoje został celowo wprowadzony w błąd, co do wysokości rachunku za który zapłacił dziewięć razy więcej niż powinien.

Sprawą zajęli kryminalni oraz policjanci z pionu dochodzeniowo – śledczego. Na początku funkcjonariusze ustalili okoliczności tego przestępstwa oraz zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu.

Po ich analizie śledczy odkryli, że barmanka w pewnym momencie wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonego i w trakcie płatności za pomocą terminala, zawyżyła rachunek dodając do wskazanej kwoty jedną cyfrę, co znacznie zwiększyło wartość zakupionego towaru.

Policjanci wytypowali podejrzaną osobę oraz ustalili jej tożsamość. W listopadzie ub. r. kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut oszustwa, a śledczy skierowali przeciwko niej akt oskarżenia do sądu. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Poznań

fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_