fbpx

Zuchwały napad na niepełnosprawnego nastolatka. Trzy osoby zatrzymane

_
Salonty Kazimierz

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania ul. Poznańskiej i Konwaliowej w Koninie. Do niepełnosprawnego 16-latka podeszło trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat. Jeden z nich chwycił za saszetkę przewieszoną przez ramię nastolatka i próbując ją zerwać, mocno szarpnął za nią. Niepełnosprawny młodzieniec w wyniku tego szarpnięcia upadł na chodnik. W tym czasie drugi z napastników zabrał głośnik, który 16-latek miał zawieszony na szyi. Cała trójka po dokonanej kradzieży uciekła w pobliskie zabudowania – relacjonuje asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy policji w Koninie.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego konińskiej komendy. Jeszcze tego samego dnia trzech podejrzanych zostało zatrzymanych.

Policjanci ustalili również, że jeden z podejrzanych dokonał włamania na konto bankowe 16-latka poprzez wykonanie transakcji płatniczych za pomocą karty bankomatowej, która znajdowała się w skradzionej saszetce. Odpowie ona za kradzież zuchwałą i kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. Pozostałym osobom za udział w kradzieży grozi do 8 lat więzienia – kończy rzecznik. 

Joanna Oszmian

Źródło: policja, epoznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz