fbpx

18-latek kradł znaki drogowe aby udekorować swój pokój

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Na dość oryginalny pomysł wystrojenia swojego pokoju wpadł 18-letni mieszkaniec gminy Lipno. Skradł dwa znaki drogowe, które miał zamiar zawiesić na ścianie. Dzielnicowi odzyskali znaki, niebawem wrócą w swoje miejsce.

Młody mieszkaniec gminy Lipno wykazał się kreatywnością aranżując wystrój swojego pokoju. Zamarzył, aby udekorować go znakami drogowymi. W tym celu w środku dnia podjechał autem na skraj miejscowości i skradł dwa znaki drogowe z napisem LIPNO informujące o wjeździe do miejscowości i jej końcu. Następnie zapakował je do samochodowego bagażnika i odjechał.

Na jego trop wpadli dzielnicowi z Lipna i skonfiskowali znaki, jeszcze przed ich montażem w pokoju. Przedstawiciel Urzędu Gminy w Lipnie wycenił wartość skradzionego mienia na kwotę blisko 600 złotych. W związku z powyższym zatrzymany 18-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło i fot. KPP Leszno

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_