fbpx

Awangardzistka? Debata o sztuce kobiet

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W najbliższą niedzielę o godzinie 12 w Muzeum Narodowym odbędzie się bardzo ciekawy panel dyskusyjny dotyczący sztuki kobiet.

Punktem wyjścia będzie wystawa czasowa poświęcona Marii Nycz-Borowiakowej. Wspomniana artystka tworzyła głównie w okresie międzywojennym, była jedną z nielicznych kobiet w gronie polskich konstruktywistów. Na jej rozwój istotny wpływ miała m.in. sztuka młodopolska, a później ekspresjonistyczna twórczość poznańskiej grupy artystycznej Bunt.

W debacie wezmą udział wybitne ekspertki od sztuki kobiet, w tym profesor Agata Jakubowska. Jak zapowiadają organizatorzy, można przyjść nie tylko posłuchać czy zadać pytanie, można przyjść i włożyć tzw. kij w mrowisko.

Wstęp: bilet na wystawę 15 zł (stary gmach muzeum)

Wystawa czynna do 27.11.2022

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_