fbpx

Epidemia udarów i zawałów zbiera żniwo.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Ratownicy medyczni biją na alarm. Coraz więcej udarów i zawałów w polskim społeczeństwie. Zagrożeni są nie tylko ludzie w podeszłym wieku. Niebezpiecznie wysoko podnosi się wskaźnik wśród młodych osób.

Stacja TVN przyjrzała się bliżej niepokojącemu zjawisku. Dziennikarz przeprowadził wywiad z jednym z łódzkich ratowników medycznych. Dowiedział się, że jeśli chodzi o udary ”występuje ogromna różnica w porównaniu do lat ubiegłych”. Przypadki udarów i zawałów wzrosły w tym roku o 1/3, w porównaniu do lat ubiegłych.

W porównaniu do lat ubiegłych widzimy wyraźnie wzrost w zależności od poszczególnych miesięcy on sięga nawet 30 proc. Tak więc jest zauważalna liczba osób chorych na udary jak i zawały mięśnia sercowego. Jeżeli chodzi o zawały mięśnia sercowego obniżenie wieku zapadalności obserwujemy od 5, 8 lat, natomiast liczba udarów w młodym wieku dla nas osobiście jest zaskoczeniem w tym roku- powiedział rzecznik pogotowia w Łodzi.

Tymczasem Minister Zdrowia opublikował komunikat dotyczący realizacji szczepienia przypominającego przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 5–11 lat. Zalecenia wydano w oparciu o zmianę rejestracji preparatu Comirnaty (Pfizer/BioNTech) oraz rekomendacje Zespołu ds. Szczepień Ochronnych. Szczepienia ruszają 3 października 2022 roku.

źródło-Twitter

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4