fbpx

Napad na stację paliw w Kleczewie. Pracownica nie dała się zastraszyć!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Nawet 12 lat będzie mógł spędzić w więzieniu 28-letni mieszkaniec gminy Kleczew, który w minioną niedzielę usiłował zabrać pieniądze pracownikowi stacji paliw. Kilkanaście minut później był już w rękach policjantów.

W niedzielę 30 października tuż przed 9:00 na stację paliw w Kleczewie wszedł wysoki, szczupły mężczyzna z dużym kuchennym nożem w ręku. Na głowie miał założoną kominiarkę, a na dłoniach czerwone rękawiczki. Mężczyzna podbiegł do kobiety pracującej na stacji i chwycił ja za szyje, a następnie zażądał pieniędzy. Ekspedientka wyrwała się z jego rąk, uruchomiła alarm oraz krzyczała, że zadzwoni na policję. To wystraszyło napastnika, który natychmiast wybiegł z budynku i uciekł.

Oficer dyżurny otrzymał zdawkowe informacje o zdarzeniu. Na miejsce skierował funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kleczewie. Kobieta szczegółowo opisała policjantom całą sytuację oraz napastnika. Dzięki tym informacją udało się wytypować osobę podejrzaną. Kilkanaście minut później 28-letni mieszkaniec gminy Kleczew był już w rękach funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli kominiarkę, rękawiczki oraz nóź. Odwagi z pewnością dodał mężczyźnie wypity alkohol, ponieważ badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile.

W poniedziałek 28-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Kodeks karny za rozbój przewiduje do 12 lat więzienia, a paragraf który mówi o użyciu noża określa, że sprawca nie może być w więzieniu krócej niż 3 lata.

Źródło & fot. KMP Konin

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_