fbpx

”Bawmy się wszyscy razem”-relacja z festynu na Junikowie.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wczesnym popołudniem Junikowo, a mówiąc dokładniej Park ks. Feliksa Michalskiego przy ulicy Grunwaldzkiej rozbudził zaspanych mieszkańców eventem wprawiającym każdego przybyłego w entuzjastyczny nastrój zabawy, dobrej muzyki i licznych konkursów.

To już po raz drugi, gdy portal Wielkopolska24.info objęła patronatem medialnym festyn sponsorowany przez Radę Osiedla Junikowo oraz Panów Piotr Wawrzyniak i Adam Bydałek.

Festyn na Junikowie obfitował w liczne atrakcje. Dziecięca grupy tańca wywołała zachwyt wśród widowni. Nie inaczej było w przypadku konkursów, w trakcie których najmłodsi wygrywali atrakcyjne nagrody. Mnóstwo zabawy, atmosfera sielanki, stoiska dla kolekcjonerów monet, zabawek plus zapach pyszności z grilla oraz wielu innych atrakcji wprawiał w pozytywny nastrój każdego, który choć na chwilę wpadł by zobaczyć co się dzieje w parku przy ulicy Grunwaldzkiej.

Nie byłoby tak fajnie, gdyby nie występ zespołu Omen Band. Artyści ubrani w ekstrawaganckie stroje nastrajali mieszkańców pozytywną energią hitami minionych lat. Było tego sporo. Zespół zagrzewał ludzi do tańca w rytmach latynoskich oraz przypomniał największe przeboje polskiej sceny muzycznej.

Festynowi przyświecał cel zbierania funduszy na leczenie kilku letniej Lilki, która po tragicznym wypadku wymaga rehabilitacji. Dochód ze zbiórki ulży zrozpaczonym rodzicom walczącym o życie ukochanego dziecka. Koszt rehabilitacji z którym mszą mierzyć się rodzice wynosi miesięcznie 20 tys. zł. W imieniu rodziców dziękujemy wszystkim, którzy wsparli leczenie Lilki.

Nad harmonogramem występów i kształtem festynu czuwał prowadzący Ryszard Oszmian.

Łukasz Kuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_