fbpx

Donald Tusk w Poznaniu czyli wraca….stare. Konfederacja o Donaldzie Tusku i PO.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Na 16 czerwca 2023 roku w Poznaniu swoją wizytę i demonstrację na pl. Wolności zapowiedział Donald Tusk reklamując do wydarzenie hasłem “Z Polską w naszych sercach!”.

W dniu poprzedzającym wizytę Donalda Tuska w Poznaniu konferencję prasową zwołała poznańska Konfederacja aby podsumować i wyrazić swoją opinię na temat aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Piotr Wawrzyniak (Konfederacja): Historia lubi się powtarzać, gorzej, że znowu zawodzi również ludzka pamięć. Ludzie już zapomnieli w jakich okolicznościach i jakiej atmosferze kończyły się poprzednie rządy Donalda Tuska i PO. W atmosferze skandali, afer, nepotyzmu i ogólnego zniechęcenia do dalszych rządów tych ludzi. I co przyszedł PiS, który obiecywał zmianę stylu rządzenia i po 8 latach kończą swoją drugą kadencję w takiej samej atmosferze jak PO. Pytanie dlaczego tak jest? Dlatego, że to są Ci sami ludzie. Ci sami ludzie rządzą Polską od 30 lat, tylko zmieniając sztandary, partie czy konfiguracje. Warto przypomnieć jasne przykłady: Radosław Sikorski minister obrony w rządzie PiS a po kolejnych wyborach już minister spraw zagranicznych w rządzie PO Donalda Tuska. Joanna Kluzik-Rostkowska, liderka PiS, jeszcze w 2010 roku szefowa kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego, po czym minister edukacji w rządzie Donalda Tuska. Takich przykładów można mnożyć. Donald Tusk i PO to nie jest żadna nowa jakość i nadzieja w polskiej polityce. To już było i się skompromitowało, podobnie jak PiS.

Dariusz Szyndler (Konfederacja): Jak śpiewał nieodżałowany Freddie Mercury “Show must go on” , przedstawienie musi trwać. To co będzie miało miejsce jutro w Poznaniu i miało miejsce 4 czerwca na ulicach Warszawy to jest właśnie takie przedstawienie, że oto niby rodzi się nowa, stara siła.To są ludzie, którzy mieli już okazję pokazać co potrafią. Przypomnę tylko, że głównym doradcą ekonomicznym ówczesnego premiera Donalda Tuska był nie kto inny jak Mateusz Morawiecki.Warto też przypomnieć, że 4 czerwca mieliśmy okazję wysłuchać programu PO, który sprowadzał się do wulgarnego określenia kopulacji z PiS.

Jacek Olszewski (Konfederacja): Jutro o godzinie 18 na tym placu pojawi się były premier Donald Tusk, który będzie kreował się na zbawiciela narodu, który dba o naszą wolność, człowieka dbającego o tolerancję i demokrację, wiele tych pustych haseł się tu jutro pojawi. Gdzie był ten człowiek i cała PO gdy podnoszono podatki, zamykano ludzi w domach, zamykano biznesy, gnębiono polskich przedsiębiorców, kierowców, wprowadzano “pakiet mobilności”, piątkę dla zwierząt. Był za, razem z PiS, za dodrukiem pieniędzy. Jest teraz dalej z PiS, za rozdawnictwem, za wszelkimi dodatkami socjalnymi, przy czym podkreśla, że jego rozdawnictwo inflacji nie spowoduje a PiSu już tak.

video: Paweł Malicki
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_