fbpx

Czytelnicy piszą – Zbliżają się obchody 80 rocznicy ludobójstwa na Wołyniu

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Szanowna redakcjo!

P. Witold Listowski w imieniu Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych zaprosił wszystkich na obchody 80 rocznicy Krwawej Niedzieli.

9 lipca b.r. odbędą się uroczystości centralne obchodów 80 rocznicy Krwawej Niedzieli. W mediach rządowych nie ma o tym żadnej informacji. Prezydent RP nie objął obchodów swoim patronatem.

P. Listowski zwrócił się do wojska (Garnizon Warszawa)  o wystawienie kompanii honorowej, orkiestry wojskowej, ale do dzisiaj (13 czerwca 2023) nie otrzymał odpowiedzi. Pismo do premiera rządu RP Mateusza Morawieckiego także pozostało bez odpowiedzi. Czy zapomnieliśmy o ofiarach tego bestialskiego ludobójstwa?

“Kresy, dla Polaka są jak dusza” zauważył będący na konferencji prasowej p. Janusz Krzywoszyński. Ten ostatni zauważył, że obchody zorganizowane zostały oddolnie, społecznie, a państwo polskie nie dość, że nie pomogło, to jeszcze robi duże trudności w godnym upamiętnieniu ofiar tej zbrodni na Narodzie Polskim. Czy można sobie wyobrazić, że w podobny sposób państwo polskie podchodzi do obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej, albo rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego?

Pozdrawiam,

Czytelnik z Poznania

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_