fbpx

Jest wniosek o ukaranie posła Sterczewskiego „Kompromituje Sejm RP”

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba złożył wniosek do sejmowej komisji poselskiej wniosek o ukaranie posła Franciszka Sterczewskiego z Koalicja Obywatelska. Jest to pokłosie próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez Sterczewskiego.

Swoim zachowaniem obniżył powagę całej izby

Pojawienie się migrantów przy białorusko-polskiej granicy poseł Franciszek Sterczewski próbuje wykorzystać do lansowaniu swojej osoby, pajacując tam i ośmieszając zarazem nie tylko siebie, ale też Sejm, w ławach którego zasiada.

– napisał poseł Solidarnej Polski.

Jacek Ozdoba w reakcji na te wydarzenia napisał na Twitterze, że składa do sejmowej komisji etyki wniosek o ukaranie Sterczewskiego naganą „w związku z jego skandalicznym zachowaniem na terenie granicy polsko-białoruskiej na wysokości miejscowości Usnarz Górny oraz wypowiedzią z dnia 25 sierpnia 2021 r. w stosunku do funkcjonariusz Straży Granicznej”. Polityk przedstawił treść samego wniosku.

Poseł Franciszek Sterczewski swoim zachowaniem, oraz wypowiadanymi słowami obniżył powagę całej izby, naruszył zasady etyki poselskiej za co powinna go za to spotkać zasłużona kara

Pomimo komunikatów ze strony służb w pewnym momencie zaczął uciekać przed funkcjonariuszami straży granicznej i żołnierzami, po chwili został jednak dogoniony i otoczony. W związku z powyższym powstaje pytanie, czy tak powinien zachowywać się poseł na Sejm RP, tj. nie stosować się do komunikatów służb, uciekać przed polskimi funkcjonariuszami, a dodatkowo utrudniać im wykonywanie powierzonych zadań, m.in. ochrony granicy polsko-białoruskiej?

– czytamy we wniosku.

Ozdoba jako „kolejne haniebne zachowanie” Sterczewskiego wskazał słowa, które padają w opublikowanym przez posła opozycji filmie na Facebooku. „W ww. wideo możemy usłyszeć m.in.: ‘nie jestem przypadkowym gościem, tylko mam swoje prawa’ czym można domniemywać, iż starał się wywierać wpływ na służby, wykorzystywał immunitet poselski” – pisze Ozdoba.

Polityk wskazał również, że Sterczewski „zbliżał się do funkcjonariusza straży granicznej na bliską odległość, nagrywając go”. Ozdoba przytoczył również słowa Sterczewskiego: „Może ja podejdę bliżej, twarz zeskanujemy i może uda się znaleźć inną drogę”. Jak ocenił Ozdoba, można je „potraktować jako groźbę”.

Źródło: Magnapolonia

fot: Franciszek Sterczewski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI