fbpx

Czy poznaniakom będzie ciepło tej zimy? Czyli węgla mamy na lata, ale nie mamy na zimę.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa poznańskiej Konfederacji pod tytułem: Czy poznaniakom będzie ciepło tej zimy?

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej politycy poznańskiej Konfederacji rozłożyli na czynniki pierwsze przyczyny z powodu, których nadchodzącej zimy wielu mieszkańców naszego kraju pozbawionych będzie ogrzewania z powodu braku węgla lub zapłacą horrendalnie wysokie rachunki za ogrzewanie.

Jak wyjaśnił Piotr Wawrzyniak (Konfederacja) przyczyn istniejącego stanu rzeczy trzeba w szukać w katastrofalnej polityce prowadzonej przez rządzących krajem w ostatnich latach – dotyczy to zarówno rządów PiS jak i PO. Politycy obydwóch w/w partii naśladują ślepo i bezrefleksyjnie “zieloną politykę” narzucaną z Brukseli nakazującą odchodzenie od węgla w wyniku czego w Polsce masowo zamykane są od lat kopalnie węgla. Jaki jest tego skutek?

Taki, że węgiel polski został zastąpiony węglem rosyjskim co z ekologią nie ma nic wspólnego. Idąc dalej nikt z rządzących w Polsce nie przedstawił i nie przygotował żadnej realnej alternatywy dla węgla. Elektrowni atomowych w Polsce nie ma a plany ich powstania są tak mgliste i odległe, że na chwilę obecną nie ma sensu ich rozpatrywać jako alternatywne źródło energii. Energia z OZE fotowoltaika czy energia z turbin wiatrowych w żaden sposób nie rozwiąże problemu dopóki nie powstaną gigantyczne magazyny energii pozwalające na magazynowanie produkowanych nadwyżek i ich wykorzystanie w okresie gdy produkcja z tych źródeł staje.

Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien zamykać kopalni i odchodzić od węgla w sytuacji gdy nie ma żadnej realnej alternatywy jego zastąpienia.

Jakie rozwiązanie widzą politycy Konfederacji w zaistniałej sytuacji? Natychmiastowe wypowiedzenie pakietu klimatycznego Fit for 55 i powrót do wydobycia polskiego węgla w jak najszerszym zakresie.

Paweł Cattaneo (Konfederacja) podsumowując aktualną sytuację powiedział, że Węgla mamy na lata, ale nie mamy na zimę.

Kończąc konferencję Jacek Olszewski (Konfederacja) ironicznie zauważył, iż ze środowisk PiS i PO cały czas płyną rozwiązania dla naszych mieszkańców. Pani minister Moskwa ma 18 stopni, Pan Prezydenta Jaśkowiak ma 16 stopni w biurze u siebie więc trwa licytacja, za chwilę pewnie jakiś polityk będzie skakał do przerębla aby udowodnić, że morsowanie jest zdrowe. Może i jest ale przecież nie o to chodzi.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_