fbpx

Niewygodny gość dla „Wyborczej” w SURSUM CORDA

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W ubiegły piątek księgarnia „Sursum Corda”, ciesząca się największym zaufaniem wśród poznańskich czytelników, gościła doktora Mariusza Błochowiaka.

Jest on doktorem fizyki i prezesem fundacji Ordo Medicus.

Doktor Błochowiak powiedział podczas spotkania, że: 

„Najmniej wiarygodne w medycynie opartej na dowodach są opinie redakcji medycznych i ekspertów. Opinie ekspertów, rządowych, Niedzielskiego, WHO, jeśli nie są oparte na badaniach, to są po prostu opinie z autorytetu.

WHO nie przedstawiło danych naukowych na temat pozytywnych efektów stosowania masek w miejscach publicznych, ponieważ takie dane nie istnieją”.

Uważa również, że testowanie ludzi mija się z celem:

„Testy są naprawdę niewiarygodne. Nie wykrywają, czy ktoś jest zakażony, czy nie. Te testy powielają materiał genetyczny, który może, ale nie musi należeć do wirusa, materiał do wymazów z nosogardzieli”

Zaznaczył także, że lockdowny przynoszą społeczeństwu więcej szkód niż pożytku. Negował zamykanie zakładów pracy, uczelni i szkół, a co za tym idzie przymusową izolację dzieci i młodzieży.

Spotkania z ciekawymi ludźmi odbywają się w księgarni regularnie i cieszą sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania.

Joanna Oszmian

Tagi: sursum corda, gazeta wyborcza, lockdown, maseczki. 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_