fbpx

Polska zakupi węgiel, który wcześniej przekazała na Ukrainę?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Ministerstwo Aktywów Państwowych podało, że w pierwszym półroczu 2022 roku Polska wysłała na Ukrainę 220 tys. ton węgla.

Ogólny bilans eksportu węgla energetycznego w tym roku wynosi blisko milion ton. Węgiel z Polski trafia do Czech, Niemiec, Austrii, na Ukrainę, Węgry i do Słowacji. Ministerstwo nie ujawnia czy polski węgiel został podarowany czy sprzedany na Ukrainę.

W czasie ostatniej wizyty szefa polskiego rządu premiera Mateusza Morawieckiego na Ukrainie uzgodniono, że Ukraina sprzeda Polsce węgiel. Premier Ukrainy Denys Szmyhal ogłosił ,że rozważy otwarcie kontyngentów na eksport 100 tys. ton węgla we wrześniu do Polski.

Premier zapewnia, że w Polsce ma być nadmiar węgla ”żeby nie tylko Polacy nie musieli się martwić o zimę”. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że węgla w Polsce nie zabraknie, bo jest kupowany w dużych ilościach.

Polska przestała sprowadzać zakontraktowany i opłacony węgiel z Rosji po agresji na Ukrainę. Polskie embargo na import tego surowca z Rosji wyprzedziło embargo unijne o pół roku.

źródło- Kresy.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_