fbpx

Kradzione Lexusy w naczepie-chłodni (Video)

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Dwa znacznej wartości samochody osobowe luksusowej klasy odzyskano dzięki rutynowej kontroli wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Skradzione pojazdy przewożono w naczepie ciężarowej typu chłodnia. Transport z Niemiec do Litwy zatrzymano na autostradzie A2 koło Konina. Kierowcę litewskiej ciężarówki przekazano Policji.

W piątek (9 września) wieczorem, na odcinku autostrady A2 w pobliżu Konina, inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli litewski ciągnik siodłowy z naczepą typu chłodnia. Na podstawie okazanego międzynarodowego listu przewozowego – CMR stwierdzono, że w naczepie są przewożone dwa samochody osobowe. Miały trafić z Niemiec na Litwę. Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli drogowej patrol Policji, ponieważ mieli podejrzenia co do legalności pochodzenia przewożonych pojazdów. Z informacji zawartych w międzynarodowej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen wynikało, że oba samochody zostały skradzione. Policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki, zabezpieczyli pojazdy i wszczęli dochodzenie w tej sprawie.

Źródło & fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_