fbpx

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Świadkowi nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu może być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci drogówki. 28-letni kierujący VW Golfem wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło w niedzielę 11 września br. ok. godz. 14.00 na ul. Kaliskiej w Turku. Badania trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało 1,35 mg/l (2,83 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodatkowo w miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch innych kierujących w stanie nietrzeźwości, którzy poruszali się po drogach naszego powiatu. W niedzielę ok. godz. 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przykonie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai 45-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Przykona, który wydmuchał 0,80 mg/l (1,68 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

W nocy z piątku na sobotę ok. godz. 0.40 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na Placu Wojska Polskiego w Turku zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Peugeot 307. Kierująca 26-letnia mieszkanka Turku została poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,91 (1,91 promila).

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata

Źródło: KPP Turek

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_