fbpx

Europejska Agencja Leków zabiera głos w sprawie szczepionki J&J.

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Po opublikowaniu w marcu przez Europejską Agencje Leków (EMA) wstępnego wyniku analizy przypadków zdarzeń zakrzepowo-zatorowych, które wystąpiły w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 preparatem AstraZeneca, EMA wzięła pod lupę szczepionkę Janssen (nazwa holenderskiej spółki-córki Johnson&Johnson).

Według Europejskiej Agencji Leków istnieje możliwość rzadkich przypadków nietypowych zakrzepów krwi przy występowaniu niskiego poziomu płytek krwi a preparatem Johnson&Johnson przeciw COVID-19. Mimo to w oświadczeniu EMA potwierdza, że ogólny stosunek korzyści do ryzyka pozostaje pozytywny.

-Na posiedzeniu w dniu 20 kwietnia 2021 r. Komitet bezpieczeństwa EMA (PRAC) stwierdził, że do informacji o produkcie Janssen przeciw COVID-19 należy dodać ostrzeżenie o nietypowych zakrzepach krwi przy niskiej liczbie płytek krwi. Komitet stwierdził ponadto, że zdarzenia te należy wymienić jako bardzo rzadkie skutki uboczne szczepionki.

Źródło- PAP. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH

zdjęcie- pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4