fbpx

Kierowca pod wpływem narkotyków przewoził marihuanę i kokainę.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówki, który był pod wpływem narkotyków. Ponadto w kabinie przewoził marihuanę oraz kokainę. Stracił uprawnienia do kierowania oraz odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i posiadanie środków zabronionych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ostatnich dniach, kontrolowali stan techniczny pojazdów mechanicznych, które poruszają się po drogach powiatu.

1 marca w południe, na drodze krajowej nr 11, mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarowego Mercedesa, którym kierował mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna realizował zlecenie transportu opakowań kartonowych na trasie Poznań – Szczecinek.

Gdy kierowca otworzył drzwi kabiny, by porozmawiać z policjantami, kontrolujący wyczuli specyficzny zapach wydobywający się z wnętrza pojazdu. Kierowca ciężarówki był ewidentnie zdenerwowany faktem kontroli drogowej, a zanim wysiadł z pojazdu próbował coś ukryć w kabinie.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania nie wykazał by był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie oraz zapach z kabiny, wskazywał na to że może być pod wpływem substancji odurzających.

Kierowca po chwili rozmowy oświadczył policjantom, że palił marihuanę. Przeprowadzona kontrola pojazdu wyjaśniła również zdenerwowanie kierowcy, przed wyjściem z kabiny. W rzeczach mężczyzny mundurowi znaleźli dwa woreczki strunowe. Jeden z zawartością zielonego suszu, drugi z zawartości białego proszku. Przeprowadzone wstępne badanie testerem substancji, wykazało że jest to marihuana i kokaina.

Dalszej czynności potwierdziły, również że 37 latek kierował Mercedesem pod wpływem środka odurzającego.

Został zatrzymany i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Stracił uprawnienia do kierowania, a zgodnie z przepisami prawa, odpowie za kierowanie pod wpywem środka odurzającego oraz za posiadanie środków psychotropowych.

Źródło i fot. KPP Złotów

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_