fbpx

Koalicja Obywatelska chce Alei Praw Kobiet w Poznaniu

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Radne Koalicji Obywatelskiej złożyły projekt do rady miasta alby nazwać nowo budowaną ulicę na Naramowicach Aleją Praw Kobiet. Aleja ma nawiązywać do przyznania kobietą praw wyborczych w Polsce w 1918 roku. Oprócz Alei Praw Kobiet okoliczne miejsca miałyby zostać nazwane nazwiskami znanych kobiet. Miałyby powstać: ulica Zofii Hilczer-Kurnatowskiej, rondo Alicji Karłowskiej-Kamzowej i wiadukt Janiny Czarneckiej.

Projekt złożyły radne: Dominika Król, Monika Danelska, Maria Lisiecka-Pawełczak i Marta Mazurek Radne podkreślają że dziś kobiety patronują niewielu ulicom i skwerom w Poznaniu.

fot: poznan.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4