fbpx

KONIN. Nożownik zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Konińscy policjanci doprowadzili do zatrzymania sprawcy ugodzenia nożem. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu próbował się ukryć. 34-latkowi grozi od 8 do 25 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 18 marca br. przed godziną 21:00 przy ul. Kwiatkowskiego w Koninie. Sprawca wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce, do której miał sądowy zakaz zbliżania się. W obronie kobiety stanął jej 30-letni kolega. Awanturnik trzymał w ręku nóż, którym pięciokrotnie ugodził broniącego koleżankę mężczyznę, a następnie uciekł. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy zajęli się konińscy kryminalni.

Udało się ustalić, że sprawca podróżował pociągami. Nawiązano współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Konina na stacji kolejowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Koninie. Zebrane materiały pozwoliły prokuratorowi przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do byłej partnerki. Na prośbę prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Źródło KMP Konin

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_