fbpx

Kurczaki potanieją?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Wszystko drożeje, ale dzięki Komisji Europejskiej możemy przez rok mieć tańsze kurczaki i inne produkty spożywcze z Ukrainy.

Trwają prace nad zniesieniem ceł i ułatwieniem dostępu ukraińskich towarów do rynku UE.

To jednak koniec dobrych wiadomości.

Przeciwne bowiem takiemu rozwiązaniu są organizacje rolnicze w całej UE. W samej Polsce, tylko w branży drobiarskiej, pracuje 100 tysięcy ludzi w firmach z rodzimym kapitałem.

Ze względu na monopolizację rynku detalicznego u nas, nie jest pewne czy tańszy zakup przełoży się na ceny w sklepach sieciowych.

Pomijając już jakość produktów ukraińskich, którym daleko do wyśrubowanych norm europejskich, należy się liczyć z upadkiem przemysłu drobiarskiego w Polsce, a odbudowa jednego z liderów w tej branży też potrwa lata.

Pomoc dla Ukrainy tak, ale czy kosztem rodzimych producentów? To pytanie zadają sobie rodziny w całej UE.

Wielkopolska jako rejon winna zabezpieczyć swe kluczowe sektory przed taką ewentualnością.

Jakieś pomysły?

Benedykt Mossakowski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_