fbpx

Masz popularny komunikator? Uważaj na nowe oszustwo.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

“Czesc tato. To moj nowy numer. Mozesz usunac ten stary. Wyslij wiadomosc na whatsapp”. (pisownia oryginalna).

Z taką wiadomością zgłosił się mieszkaniec Turku do Komendy Powiatowej Policji. Twierdził, że otrzymał ją w sobotę z nieznanego numeru.

Rozmowa przeniosła się na WhatsApp, a nieznajoma podawała się za córkę poszkodowanego. Pisała, że jej telefon wpadł do toalety i potrzebuje 2499 złotych na zakup nowego. Podała numer konta, prosząc o przelanie odpowiedniej kwoty.

Mężczyzna uwierzył w mistyfikację i natychmiast przesłał 2500 zł.

Następnie próbował kontaktować się z podanym numerem, lecz był on zajęty, lub nie odpowiadał. Gdy w niedzielę rano udało mu się wreszcie skontaktować z prawdziwą córką, okazało się, że nie wysyłała ona żadnych wiadomości.

Policjanci ostrzegają, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową, a w jej trakcie potrafią uzyskać bardzo dużo informacji.

Dlatego w kontaktach z nieznajomymi numerami kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Fot. iStock

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_