fbpx

Mnóstwo śmieci w jeziorze Kierskim.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Popularne wśród Poznaniaków jezioro Kierskie ujawniło dziś swoje tajemnice, wśród których znalazły się przedmioty niebezpieczne dla ludzi.

W ramach akcji ”Sprzątanie świata” Fundacja Nasza Ziemia zorganizowała w Poznaniu sprzątanie jeziora Kierskiego.

W sobotni poranek na Plaży Smoczej w Kiekrzu rozpoczęła się akcja oczyszczania akwenu ze śmieci. Akcja została zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. ”Sprzątanie świata- Polska” ma na celu edukowanie oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

W ramach dzisiejszej akcji grupa nurków zebrała się by oczyścić dno jeziora z zalegających śmieci. Wśród nich byli członkowie klubu nurkowego Compas, wydawca czasopisma Perfect Diver oraz osoby dla których czyste jeziora są fundamentem symbiozy człowieka z naturą. Po dwóch godzinnej akcji zebrano 251 kg różnego rodzaju śmieci. Wśród ogromnej ilości śmieci znalazły się przedmioty niebezpieczne dla ludzi. Ponad ćwierć tony śmieci zostało zebrane tylko w pobliżu Plaży Smoczej.

Łukasz Kuk


 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_