fbpx

Polagra-“Rolnik śpi a w polu mu rosnie”

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Nowoczesnego rolnika interesują nie tylko najnowsze maszyny czy odmiany roślin. Rozgląda się też za aplikacjami, które pomagają mu prowadzić gospodarstwo. Nadchodzące targi Polagra-Premiery to prezentacja premierowych produktów, najnowocześniejszych trendów i rzetelnej wiedzy nt. hodowli roślin i zwierząt. Rozpoczną się już w piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Narzędziem pracy rolnika 4.0 jest smartfon, tablet czy komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dobiera ono np. odpowiednie dawki nawozów czy określa najlepszy czas na koszenie zbóż. Korzysta z danych, do których jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeciętny rolnik nie miał dostępu. Innowacyjne rolnictwo staje się kluczem do zrównoważonej produkcji i hodowli. Pozwala optymalizować koszty produkcji, ograniczać negatywny wpływ na środowisko i szybciej reagować na sytuacje kryzysowe, choćby te związane z anomaliami pogodowymi.

Na targach Polagra-Premiery poznać będzie można m.in. platformę eDWIN, stworzoną przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Jedną z jej funkcji jest ostrzeganie przed zagrożeniami na polu; wspomaga też podejmowanie decyzji dotyczących terminu i ilości stosowanych środków ochrony roślin. Zaprezentowane zostaną też m.in. platforma wspierająca prognozowanie i monitoring zbioru, linie do sortowania owoców oparte o sztuczną inteligencję czy oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem.

Oczywiście, na Polagrze-Premiery zobaczyć będzie można nowości nie tylko cyfrowe. Na ponad 150 stoiskach ofertę zaprezentuje ponad 200 marek, w tym czołowi producenci sprzętu i rozwiązań dla rolnictwa. Oglądać będzie można kombajny, siewniki, ciągniki, ładowarki, technologie magazynowania pasz i zbóż, rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne czy rośliny uprawne. 53 produkty zostały nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP – to m.in. polski robot Agri Jacobus, który sam porusza się po polu, wyszukuje chwasty i za pomocą lasera zatrzymuje ich funkcje życiowe.

Nadchodzące targi to także możliwość poszerzenia wiedzy, np. podczas Seminarium Uprawowego, III Forum Permakultury pt. „Rolnictwo ekologiczne sposobem na kryzysy” czy XV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych upływającym pod hasłem „Rynek oleju i biodiesla a stabilizacja produkcji rzepaku w Polsce”.

W piątek odbędzie się Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika, w którym weźmie udział ponad 700 przedstawicieli młodego pokolenia. Dodatkowo zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Dzień z życia młodego rolnika”.

Polagra-Premiery jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy spodziewają się w tym roku 30 tys. zwiedzających.

Benedykt Mossakowski

POLAGRA-PREMIERY 2023

13-15 stycznia 2023

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony: 5, 5A i 6 (wejście wschodnie od strony Mostu Dworcowego i północne od ul. Bukowskiej)

Godziny otwarcia: 9:00-16:00

www.polagra-premiery.pl

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_