fbpx

Raport z oblężonego centrum Poznania czyli co słychać i co wyniknie z prowadzonych od lat remontów.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W dniu dzisiejszym w samym centrum – jak twierdzą uczestnicy – “oblężonego” Poznania odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowe działania władz miasta w zakresie “rewitalizacji” i nie kończących się remontów na terenie miasta.

Dzisiejsza konferencja Konfederacji – czyli raport z oblężonego centrum Poznania – miała na celu w ocenie jej uczestników na podsumowanie dotychczasowej działalności władz Miasta w tej materii.

Piotr Wawrzyniak (Konfederacja) zwrócił uwagę, iż niekończące się remonty w mieście przypominają trochę scenę z kultowego serialu Alternatywy 4 i malowania trawy na zielono tzn. w wyniku prowadzonych prac nie są wprowadzane żadne nowe rozwiązania usprawniające komunikację w mieście. Najlepszym tego przykładem jest to, że Poznań kolejny rok z rzędu został uznany za jedno z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Ponadto efektem prowadzonych prac jest wszechobecna betonoza, niszczenie zieleni miejskiej i zastępowanie jej “doniczkowymi nasadzeniami”.

Marcin Kuśkiewicz (Konfederacja) dodał, iż remonty należy robić z głową, nie wszystkie naraz a do tego, ważne jest ich rozsądne planowanie i zorganizowanie aby nie wykluczać komunikacyjnie dużych części miasta.

Jacek Olszewski (Konfederacja) podsumował, iż w wyniku chaotycznej polityki remontowej władz miasta w samej okolicy ul. Św. Marcin zamknęło się już przeszło 20 przedsiębiorców, którzy nie byli w stanie prowadzić swoich biznesów. Nadto podkreślił, iż poważne wątpliwości budzi również jakoś prowadzonych prac, gdyż na samej tylko ulicy Św. Marcin widać pełno wad i niedoróbek.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_