fbpx

Policja apeluje o rozwagę na drogach. Publikuje film zawierający ujęcia z zarejestrowanych w tym roku zdarzeń. VIDEO

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Szamotulscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Od początku roku, na terenie naszego powiatu doszło do 8 wypadków drogowych. Warto pamiętać o tym, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze błędy mogą mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku policjanci pracowali na miejscu 5 wypadków drogowych oraz na miejscu 115 kolizji. Od pierwszego marca, do dzisiaj doszły kolejne 3 wypadki drogowe oraz około 50 kolizji.

https://fb.watch/c1hds7uYnR/

Ale to nie są tylko puste liczby. Za każdą z nich kryje się ludzka tragedia. O ile w przypadku kolizji, pokrzywdzeni nie doznają poważnych obrażeń, dlatego jest to wykroczenie, o tyle każdy wypadek wiąże się z obrażeniami ciała, których doznają pokrzywdzeni, lub co gorsze ze śmiercią któregoś z uczestników zdarzenia. W wyniku wypadków, do których doszło na terenie naszego powiatu w tym roku, 8 osób zostało rannych, a dwie straciły na drodze życie.

Spośród w sumie 120 zdarzeń, do których doszło w styczniu oraz w lutym na terenie powiatu szamotulskiego, w 88 przypadkach wina za spowodowanie zdarzenia drogowego „leżała” po stronie kierującego pojazdem.

Przyczynami kolizji były najczęściej: niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Te przyczyny stanowią również najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, do których w styczniu oraz w lutym doszło na terenie powiatu. Trzy wypadki, do których doszło w marcu zaistniały w rejonie przejść dla pieszych.

Źródło: KPP Szamotuły

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_