fbpx

Policja zatrzymała sprawców wielu internetowych oszustw!

Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na terenie Wrocławia trzech mężczyzn, którzy są odpowiedzialni za dokonanie wielu oszustw internetowych. Straty jakie mogli wyrządzić na chwilę obecną są szacowane na ponad 300 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli gotówkę, telefony komórkowe, komputer oraz narkotyki. Wszyscy mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Pod koniec lutego do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Pokrzywdzona chciała kupić przedmiot za pośrednictwem serwisu ogłoszeń OLX i skontaktowała się ze sprzedającym. Otrzymała w wiadomości zwrotnej zainfekowany link, który w konsekwencji przejął kontrolę nad telefonem i przekazał przestępcom dostęp do konta bankowego. Kilka chwil później kobieta otrzymała powiadomienie, że jej środki z jej konta zostały wypłacone w bankomacie we Wrocławiu.

Funkcjonariusze powołani do zwalczania przestępczości gospodarczej zajęli się sprawą internetowego oszustwa, które w obecnych czasach dotyka coraz większą liczbę osób. Policjanci szczegółowo analizowali wszystkie informacje oraz wykonali szereg czynności, które pozwoliły ustalić personalia sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Wrocławia, który został zatrzymany.

Wyjaśniając wszystkie szczegóły i okoliczności policjanci wytypowali dwóch kolejnych mężczyzn, którzy mieli bezpośredni związek z tą sprawą. Byli to również mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 35 lat. Podczas kolejnej realizacji zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, komputer, pieniądze w kwocie ponad 12 tysięcy złotych oraz kilka porcji narkotyków w postaci marihuany.

Analiza materiału zebranego w sprawie wskazuje, że wszyscy trzej mężczyźni od dłuższego czasu zajmowali się oszustwami na szerszą skalę, a straty jakie mogli wyrządzić swoim działaniem szacowane są na ponad 300 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Mężczyźni odpowiedzą przede wszystkim za dokonane oszustwa. Dodatkowo, dwójka z nich usłyszała zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Pile wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Pile, który zastosował wobec każdego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP Piła

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Pomyślę o tym jutro (ebook) Joanna Wyszomirska
baner wielkopolska 4
PAN LI