fbpx

Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Będąc na urlopie funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku mł.asp. Dominik Mąka zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Zatrzymanemu 66-latkowi grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek 6 maja ok. godz. 21.00 policjant, który przebywał na urlopie, jadąc ulicą Górniczą w Turku zauważył kierującego Hondą Civic, którego zachowanie za kierownicą wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący Hondą nie był w stanie utrzymać toru jazdy po swoim pasie ruchu, bez powodu zwalniał. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił o tym dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Turku i pojechał za tym mężczyzną. Gdy kierujący zjechał na parking przy ul. Kolskiej Szosie mł.asp. Dominik Mąka podjął interwencję i zatrzymał mężczyznę do czasu przyjazdu na miejsce patrolu Policji.

Zatrzymany mężczyzna to 66-letni mieszkaniec Turku. Przeprowadzone na miejscu badanie  trzeźwości wykazało 0,82 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu co daje ponad 1,7 promila.

Nieodpowiedzialny 66-latek za swoją jazdę, którą stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

Źródło & fot. KPP Turek

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_