fbpx

Polska liderem w przyjmowaniu imigrantów.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Polska po raz szósty jest liderem w przyjmowaniu imigrantów spoza Unii Europejskiej. W minionym roku co trzecie pozwolenie na pobyt zostało wydane w Polsce.

W 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne z hasłem o obronie granic przed relokacją imigrantów. Podejście do kwestii imigracji zmieniło się diametralnie po objęciu władzy przez PiS. Od tego czasu z roku na rok coraz więcej imigrantów przekracza granice i dostaje pozwolenie na pobyt i prace na obszarze Rzeczpospolitej. Znaczący odsetek stanowią mieszkańcy państw azjatyckich.

Polska przyznała w 2016 roku niespełna 586 tys. decyzji legalizujących prawo pobytu. W zeszłym roku liczba ta wzrosła o 40 proc. ,do poziomu 967 tys. Jest to 19,3 proc. z ponad 3 mln pozwoleń wydanych w całej Unii Europejskiej. W 2021 roku było to już ponad 32 proc.

W pierwszej połowie 2022 roku zezwoleń na pracę dostało 261 tys. obcokrajowców. W przeważającej większości są to Ukraińcy, Białorusini ale również mieszkańcy państw azjatyckich. W wielu z tych państw obowiązującą religią jest Islam.

Polska nie ma żadnej polityki imigracyjnej. Jedynym kryterium przyznania zezwolenia na pobyt są kwestie biznesowe. Nie istnieją żadne kryteria weryfikacji po kontem bezpieczeństwa wjeżdżających na obszar Polski obcokrajowców.

źródło business Insider, Eurostat.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_