fbpx

Polski rząd wprowadza w dwóch województwach stopień alarmowy BRAVO. Co to znaczy?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że na terenie dwóch województw będzie obowiązywał drugi stopień alarmowy BRAVO. Co to oznacza?

W nocy z wtorku na środę RCB podało na swoim koncie na Twitterze, że na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego będzie obowiązywał drugi stopień alarmowy BRAVO. Zarządzenie podpisał już premier Morawiecki.

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Stopień BRAVO oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

„Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy” – czytamy we wtorkowym wpisie RCB na Twitterze.

Drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego będzie obowiązywał od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
[smartslider3 slider="5"]