fbpx

Poznańska Straż Miejska apeluje: nie zbliżajmy się i nie dokarmiajmy dzików

baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W późne piątkowe popołudnie kamera monitoringu miejskiego zauważyła w okolicach Starego Koryta Warty młodzież, która dokarmiała i niebezpiecznie zbliżała się do dzików. Operator kamery powiadomił patrol straży miejskiej, która zainterweniowała. Funkcjonariuszom przybyłym na miejsce udało się przegonić stado na bezpieczną odległość od ludzi. Straż miejska skrytykowała zachowanie ludzi którzy dokarmiali dziki.

Takie zachowanie jest absolutnie nieodpowiedzialne i niedopuszczalne. Bardzo często prosimy o to, by zwracać uwagę na to, by nie zostawiać resztek jedzenia, sprawdzać czy zasieki są zamknięte i nie zbliżać się do dzików – zwłaszcza do lochy z młodymi.

Możemy przeczytać w poście poznańskiej Straży Miejskiej na Facebooku.

Miasto Poznań od dłuższego czasu ma problem z dzikami. Coraz częściej można je spotkać na ulicach Poznania, nawet w samym centrum. Ostatnio sprawą dzików zajęło się Poznańskie Centrum Zarządzania Kryzysowego które wystosowało apel do mieszkańców miasta.

Źródło: Straż Miejska Poznań

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
baner wielkopolska 4
baner wielkopolska 4