fbpx

Prezes MPK Poznań odchodzi. Jest już następca

Dotychczasowy prezes MPK Poznań, Wojciech Tulibacki przechodzi na emeryturę. Stanowisko prezesa będzie pełnić do lipca tego roku. Jego stanowisko przejmie Krzysztof Dostatni, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa do spraw operacyjnych w MPK.

Odchodzący Wojciech Tulibacki pracę w MPK rozpoczął w 1977 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej zanim w 1998 roku obiło funkcję prezesa firmy. W roku 2015 został laureatem nagrody im. Ignacego Prądzyńskiego za wybitne zasługi w rozwoju systemu transportowego aglomeracji poznańskiej, przyznanej przez poznańskie środowisko inżynierów.

Bardzo dziękuję prezesowi, Wojciechowi Tulibackiemu, za wieloletnią pracę dla Miasta, spółki, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Za jego kadencji MPK przeszło ogromną metamorfozę i dziś jest firmą nowoczesną. 

Mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Krzysztof Dostatni

Nowym prezesem spółki miejskiej zostanie Krzysztof Dostatni, który prace w MPK Poznań zaczął w 2001 roku, w dziale Inżynierii Ruchu. Komunikacja miejska jest pasją przyszłego prezesa, należy bowiem do Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych a jedną z jego największych pasji jest prowadzenie tramwajów.

Krzysztof Dostatni został jednomyślnie powołany na stanowisko nowego prezesa MPK przez zarząd spółki.

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter