fbpx

Prezydent Poznania nazwał ich „cymbałami”, więc przyszli protestować pod jego domem

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w wywiadzie dla Radia Poznań nazwał zwolenników dobrowolności szczepień cymbałami. Prezydent uważa że osoby niezaszczepione mogą narażać jego życie.

Ich wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. To jest również wolność tych, którzy się zaszczepili, żeby móc być wolnym od ryzyka zarażenia przez cymbałów, którzy czerpią wiedzą z Facebooka i są po prostu nieroztropni.

Powiedział w wywiadzie Jacek Jaśkowiak.

Przemarsz demonstrantów pod dom Prezydenta Poznania

Jego słowa oburzyły tą część Poznaniaków która chce dobrowolności szczepień. Postanowili więc zorganizować protest przed domem prezydenta. Spontaniczna demonstracja zgromadziła około stu osób. Demonstranci uważają że słowa Prezydenta Jaśkowiaka o przymusie szczepień i jego list do premiera to gwałcenie podstawowych praw konstytucyjnych i praw człowieka.

Konstytucja i prawa człowieka zapewniają nam prawo do decydowania o sobie. Nikt nie może być poddawany zabiegom medycznym, a tym bardziej eksperymentom medycznym bez swojej zgody. Trzeba podkreślić że szczepionki są dopuszczone do obrotu warunkowo, a ich pełne testy kliniczne zakończą się dopiero w 2023 roku.

mówi nam jedna z demonstrantek.

Podczas zgromadzenia obecna była Policja, która po zakończeniu zgromadzenia zaczęła spisywać wszystkich demonstrantów.

Spisywanie przez Policję demonstrantów

Wśród demonstrantów była Justyna Socha, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, która sprzeciwia się przymusowi szczepień, odwołując się m.in. do swojej wolności.

Justyna Socha przemawia do zgromadzonych

fot: Facebook Korona Poznań

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2 thoughts on “Prezydent Poznania nazwał ich „cymbałami”, więc przyszli protestować pod jego domem

  1. „Prezydent uważa że osoby niezaszczepione mogą narażać jego życie.” W jaki sposób? Jest zaszczepiony super-hiper wakcyną to jest bezpieczny. Zaszczepiony boi się niezaszczepionych? Cymbalistów było wielu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *