fbpx

ROZPOZNAJESZ TĘ KOBIETĘ? TO OSZUSTKA!

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto, publikują portret pamięciowy kobiety mogącej mieć związek z oszustwem, do którego doszło 15 marca br.
Do pokrzywdzonej, na telefon stacjonarny, zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Zapłakana i roztrzęsiona powiedziała, że miała wypadek, w którym potrąciła człowieka i potrzebuje pomocy finansowej, by uniknąć kary. W tym samym momencie na telefon komórkowy pokrzywdzonej zadzwoniła inna kobieta, podająca się za policjantkę, która potwierdziła informację o wypadku i postawiła ultimatum: 155 tys. zł w gotówce uchroni córkę przed więzieniem. Pokrzywdzona nie dysponowała taką kwotą, dlatego oszustka przystała na 50 tys. zł i pokrycie kosztów usługi kurierskiej za 1500 zł. 
Wypłaciła z banku ustaloną gotówkę, została poinstruowana w jaki sposób spakować pieniądze, po które miał przyjechać kurier. Po kilku minutach do drzwi mieszkania zapukała kobieta, która przyjechała odebrać paczkę. Pokrzywdzona za usługę kurierską zapłaciła jej dodatkowo 1500 zł.
Na podstawie zebranych informacji powstał portret pamięciowy fałszywej kurierki. To kobieta w wieku ok 30-35 lat, o szczupłej budowie ciała i wzroście ok. 165-170 cm. Podejrzana ma czarne, długie i proste włosy. W dniu zdarzenia ubrana była w kurtkę koloru zielonego z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego i ciemne buty.

Wszystkich, którzy rozpoznają kobietę z portretu pamięciowego lub widziały ją w dniu zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Można się zgłaszać osobiście w komisariacie przy ul. Polanka 24 w Poznaniu lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu: 47 771 23 11.

Joanna Oszmian

Źródło: KMP w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_