fbpx

Czy Zachód dalej finansuje reżim Władimira Putina?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Unia Europejska cały czas skupuje olbrzymie ilości surowców energetycznych. Dzięki temu Rosjanie mają więcej funduszy na prowadzenie dalszej ofensywy na Ukrainie.

Według unijnych szacunków państwa Unii Europejskiej od dnia wybuchu zapłaciły Federacji Rosyjskiej 35 mld euro. To cena, którą Europa Zachodnia płaci przede wszystkim za ropę i gaz. W 2021 roku wpływy do budżetu państwa Federacji Rosyjskiej w 40% pochodziły właśnie z handlu tymi surowcami.

Szacuje się, że gdyby Unia Europejska, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania wprowadziły embargo energetyczne na Rosję, wpływy tego kraju skurczyłyby się o około 300 mld dolarów.

Unia Europejska przekazała także finanse na rzecz ukraińskiej obronności, są one jednak śmieszną kwotą w porównaniu do 35 mld euro, które otrzymała w wyniku handlu Rosja. Ukraina otrzymała od UE wsparcie w wysokości 1 mld euro.

Fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_