fbpx

Rząd będzie kontrolował konta.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Zgodnie z nowelizacją art. 48 o Krajowej Administracji Skarbowej od lipca banki zostaną zobligowane do udzielania organom podatkowym informacji o stanie konta, zarejestrowanych operacjach finansowych i liczbie posiadanych rachunków bankowych.

Dziś skarbówka może udostępniać dane tylko osób o statusie podejrzany. Od przyszłego miesiąca wejdą w życie zmiany, które poszerzą w znacznym stopniu ingerencje organów państwa w prywatność obywateli.

Od 1 lipca banki będą przekazywać informacje o kontach klientów już w trakcie procesu przygotowawczego lub w trakcie czynności wyjaśniających w związku z czynami osoby fizycznej, którą zainteresował się urząd. W praktyce oznaczać będzie, że aparat państwowy będzie mógł weryfikować każdego obywatela.

Ponadto nowelizacja zakłada poszerzenie grona instytucji, które będą mogły prześwietlać konta Polaków. Dziś może to robić tylko szef Krajowej Administracji Skarbowej i naczelnik urzędu celno-skarbowego. Od lipca dodatkowo będzie nim naczelnik urzędu skarbowego.

Krajowa Administracja Skarbowa odpiera zarzuty twierdząc, że po zmianach inwigilacja nie będzie mogła zostać użyta bez uzasadnionej przyczyny i powiązania z popełnionymi czynami stanowiącymi przedmiot postępowania przygotowawczego prowadzonego w sprawie osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa.

źródło – nczas

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_