fbpx

Sprawcy rozboju w rękach policji.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Nawet 12 lat więzienia grozi 32-letniej kobiecie i 33-letniemu mężczyźnie, którzy napadli na 68-letnią mieszkankę Konina i zabrali jej torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi. Zostali zatrzymani po tygodniu.

We wtorek 8 listopada tuż po 21:00 na przystanku autobusowym 68-letniej koninianki podeszła kobieta z mężczyzną i żądała wydania pieniędzy. Para słysząc, że kobieta ich nie ma, stała się bardzo agresywna i zaczęła ją uderzać oraz kopać. Zanim uciekli, zabrali pokrzywdzonej torebkę z dokumentami i gotówką w kwocie 1500 zł. 68-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, a sprawą zajęli się konińscy kryminalni.

W przeciągu tygodnia udało się ustalić i zatrzymać oboje sprawców. Jak się okazało byli to: 32-letnia kobieta, która nie miała stałego miejsca zamieszkania i 33-letni mężczyzna z gminy Ślesin. W środę 16 listopada oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli prokuratorski zarzut dokonania rozboju, do którego się przyznali. Za przestępstwo to grozi im do 12 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Źródło KMP Konin

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_