fbpx

Sprawcy uszkodzenia kompleksu budynków ZSCKU w Koninie zatrzymani. Szkody oszacowano na 91500 zł

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Do Komendy Miejskiej Policji w Koninie wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu kompleksu budynków znajdujących się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Na szkolnym monitoringu widać jak czterech młodych chłopców skacze i biega po dachu jednego z budynków uszkadzając tym jego blachodachówkę, ponadto wandale dokonali uszkodzenia pokrycia dachowego altany poprzez zerwanie gontów oraz uszkodzili kilka świetlików pomieszczeń socjalnych znajdujących się na obiekcie sportowym orlik. Łącznie straty zostały oszacowane na ponad 91500 zł.

Wandalami okazali się czterej chłopcy, mieszkańcy Konina w wieku 12-13 lat. Nieletni zostali przesłuchani w obecności opiekunów prawnych. W trakcie składania wyjaśnień chłopcy przyznali się do zarzucanego czynu, zgodnie oświadczyli, że zrobili to dla zabawy, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód jakie mogą wyrządzić.

Sprawa wraz z materiałami dowodowymi została przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

Źródło: KMP Konin, fot. ZSCKU

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_