fbpx

Swarzędz: Najpierw włamał się do sklepu a potem uszkodził witrynę lombardu. Złapała go policja

_
Salonty Kazimierz

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali mężczyznę, który tej samej nocy popełnił dwa przestępstwa. Najpierw włamał się do sklepu spożywczego z którego ukradł artykuły i gotówkę, a później uszkodził szybę w sąsiadującym lombardzie. Już dwa dni po zdarzeniu, został ustalony i zatrzymany przez miejscowych policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu prowadzili sprawy kradzieży z włamaniem i uszkodzeniem mienia. Kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia, od razu zajęli się ustaleniem sprawcy tych czynów. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych śledczy wyjaśnili przebieg zdarzeń.

Okazało się, że w ubiegłą sobotę 7 sierpnia w godzinach nocnych, nieznany sprawca włamał się do sklepu w Swarzędzu, skąd ukradł artykuły spożywcze, alkohol oraz gotówkę. Następnie, wychodząc ze zrabowanego lokalu, wybił kamieniami i młotkiem szybę pobliskiego lombardu. Łączne straty materiale poniesione w związku z tymi przestępstwami  zostały wycenione na blisko 10 tys. złotych.

Już dwa dni po zdarzeniach, policjanci z Wydziału Kryminalnego z miejscowego komisariatu zatrzymali podejrzanego. 35-latni mieszkaniec Swarzędza usłyszał dwa zarzuty za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.    

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
Salonty Kazimierz