fbpx

Świętuj z Muzeum Narodowym! Wystawy za symboliczną złotówkę

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

W tym roku Muzeum Narodowe w Poznaniu obchodzi swoje 165 urodziny. Z tej okazji do końca tygodnia, czyli do 4 grudnia, wejście na stałe ekspozycje jest w promocyjnych cenach: 2 złote bilet normalny oraz 1 zł bilet ulgowy. Warto skorzystać, gdyż poznańskie zbiory są imponujące, a muzeum jedno z najstarszych i największych w Polsce.

Dodatkową atrakcją jest trwająca do 31 marca 2023, ale włączona w ekspozycję stałą, wystawa “Idę w świat. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki”. Jak podaje muzeum na swojej stronie internetowej, opowiada ona o “o kruchości dziedzictwa oraz jego wartości, przedstawiona  jako opowieść o solidarności, o pracy muzealnika, artysty w czasie wojny, o ratowaniu dziedzictwa, o tym czym jest dziedzictwo oraz co i z jakich powodów należy chronić. Są to znaczenia które jeszcze mocniej uwypuklają się w obliczu wojny”.  Jacek Malczewski jest wybitnym polskim artystą, głównym przedstawicielem polskiego symbolizmu, a liczne jego dzieła poznańska instytucja ma w stałej kolekcji. Lwowska wystawa stanowi zatem niezwykłe dopełnienie tego, co udało się zgromadzić w stolicy Wielkopolski.

A kto przyjdzie do muzeum w piątkowe późne popołudnie, będzie mógł również wziąć w ostatnim wydarzeniu w ramach Roku Romantyzmu MNP. O godzinie 18 odbędzie się wykład o uznawanym za pierwszego polskiego romantyka – o Aleksandrze Orłowskim, świetnym rysowniku.

Z okazji jubileuszu także wstęp do Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim będzie w świątecznych cenach, tak jak w głównym oddziale Muzeum Narodowego – 2zł/1zł. Ponieważ na tę okoliczność zmieniono również godziny otwarcia zamku, mamy wyjątkową sposobność zobaczyć panoramę Poznania z królewskiej wieży, gdy jest już ciemno a miasto rozświetlają lampy i bożonarodzeniowe iluminacje.

Godziny otwarcia obu placówek:
piątek 11-20
sobota i niedziela 11-17

Dorota Betiuk

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_