fbpx

By nowotwór nie odebrał młodego życia…

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Jędrzej ma 21 lat, mieszka w podpoznańskich Daszewicach, od dziecka jest związany ze sportem i życiowym hobby jakim jest straż pożarna, ratownictwo, wszystko, co związane z pomocą drugiemu człowiekowi. Mając 14 lat wstąpił w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej w pobliskim OSP w którym służy do dziś. Od roku pracuje jako operator numeru alarmowego 112 oraz poszerza swoją pasję, studiując ratownictwo medyczne. Niestety niespełna kilka tygodni temu jego życie zmieniło się o 180 stopni.

13 października tego roku wykryto u niego guza… Rano obudził go miażdżący i rozrywający ból pachwiny, który zaniepokoił go i zmusił do pojechania na najbliższy SOR. Ból ustąpił, lecz myśl o niepokojącej sytuacji została mu z tylu w głowie i zdecydowała o przebadaniu się u urologa. Lekarz po dokładnym USG zobaczył guza, który znajdował się na prawym jądrze. Po przekazaniu mu tych informacji zaproponował operację, która miała na celu usunięcie jądra. Wynik badania histopatologicznego okazał się złośliwy. Niestety po wycięciu nowotworu wyniki nadal dobrze nie rokowały. Zaproponowano 3 rozwiązania: dalszą obserwację, radioterapię i chemioterapię. Po wielu rozmowach zdecydował się na chemioterapię, mimo tego, jakie konsekwencji za sobą niesie ta forma leczenia. Jędrzej liczy, że młody silny organizm zniesie dobrze tę formę leczenia.

Pomóc Jędrzejowi można wpłacając dowolną kwotę pod poniższym linkiem:

https://www.siepomaga.pl/jedrzej-mikulski

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_