fbpx

Tymczasowy areszt dla sprawcy pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawiono 39-latkowi, który zaatakował i ranił ostrym narzędziem 27-letniego mężczyznę z powiatu konińskiego. Sprawca nie działał sam.

7 maja w sobotnie popołudnie policjanci z konińskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Dworcowej doszło do pobicia osoby z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi zatrzymali sprawców tego zdarzenia, a ranny mężczyzna został zabrany przez załogę pogotowia do szpitala.

39-latek i jego 27-letni kompan dobrze znani są konińskim funkcjonariuszom. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli monitoring oraz nóż, którym posługiwał się jeden z zatrzymanych mężczyzn. Zebrane materiały  pozwoliły przedstawić podejrzanym prokuratorskie zarzuty. 27-latek odpowie za pobicie, a jego starszy kolega za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek Prokuratury i na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, Sąd zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, a wobec jego młodszego kolegi dozór policyjny.

Źródło: KMP Konin

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_