fbpx

Ukraińcy nie chcą opuścić hotelu Ikar.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Uchodźcy uciekający przed wojną na Ukrainie zostali zakwaterowani do hotelu Ikar. Teraz z powodu planowanego remontu muszą opuścić hotel. Ukraińcy nie dają za wygraną i postanowili walczyć o swoje.

Hotel Ikar przyjął 250 osób z ogarniętej wojną Ukrainy. Teraz Polski Holding Hotelowy, właściciel hotelu Ikar poinformował o przeprowadzeniu prac remontowych. W związku z tym mieszkańcy hotelu muszą znaleźć nowe lokum. Uchodźcy muszą się wyprowadzić do końca listopada. Ale dokąd?

Uchodźcy pracujący w Poznaniu i mieszkający w hotelu nie kryją rozgoryczenia. Obiecywaliście, że możemy mieszkać tu do zakończenia wojny-tłumaczą mieszkańcy hotelu. Uchodźcy jak twierdzą, wśród których jest wielu chorych i niepełnosprawnych uważają, że przeprowadzka w inne miejsce może utrudnić kontynuację leczenia.

Przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zapewniają, że żadna z 250 osób nie zostanie bez dachu nad głową. Urzędnicy zaręczają ,że sytuacja każdej z 250 osób jest rozpatrywana indywidualnie. Nie każde lokum zastępcze będzie się znajdowało w odległości ponad 100 km od Poznania- twierdzi Rzecznik Prasowy Wojewody Wielkopolskiego.

Według planu uchodźcy będą rozlokowani do obiektów hotelowych i ośrodków wypoczynkowych w Rogożnie, Obornikach i Buku. Ostateczne decyzje zostaną podjęte w ciągu dwóch tygodni.

Jednakże Ukraińcy nie dają za wygraną. Mieszkańcy hotelu zbierają podpisy pod petycją skierowaną do Wojewody Wielkopolskiego. Swoją niechęć do przeprowadzki argumentują trudnymi, życiowymi sytuacjami; chorobami, niepełnosprawnością, małymi dziećmi, kobietami w ciąży, utratą pracy czy stresem związanym z adaptacją do nowych warunków.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_