fbpx

Wycofanie drużyny uniknięte. Co dalej z Polonią?

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Na początku lutego do Średzkiego klubu wpłynęła informacja o dofinansowaniu drużyn seniorskich w wysokości 100 tysięcy złotych, gdzie w ostatnich 2 latach dotacja była na poziomie 744 tysięcy. Od początku było wiadomo, że taka duża obniżka dotacji zrodzi ogromne problemy finansowe dla zespołów seniorskich które obecnie występują w 3 lidze mężczyzn, lidze międzyokręgowej i zespół kobiet występujący na co dzień w 1 lidze. Koszt utrzymania tych zespołów w poprzednim roku to około 1,5 miliona złotych, z czego 744 tysięcy to dotacja powiatu Średzkiego, a resztę kwoty pokrywają prywatni sponsorzy. 


20 lutego władze klubu spotkały się ze starostą odnośnie większego dofinansowania, jedynie czego dowiedzieli się przedstawiciele klubu to możliwość kolejnej dotacji pod koniec marca. Jednak nie ma ona nawet się zbliżyć do pieniędzy które klub sportowy dostawał w ostatnich latach.


Mimo trudnej sytuacji finansowej zarząd klubu zdecydował o nie wycofywaniu drużyn seniorskich ze swoich lig. – Chcąc zyskać na czasie dokończymy ten sezon, nawet kosztem zaburzenia płynności finansowej. Nie możemy sobie pozwolić, aby z dnia na dzień zniszczyć 15-letnią pracę nad budową seniorskiej piłki nożnej w Środzie Wielkopolskiej. Zaciskamy zęby i musimy przetrwać ten trudny czas. Liczymy na otrzymanie dodatkowej dotacji z Powiatu Średzkiego, która pozwoli utrzymać nasze drużyny w maju i czerwcu. Potem podejmiemy decyzję o przystąpieniu do kolejnego sezonu – mówił Waldemar Grześkowiak, prezes Polonii.


Władze klubu mówią o tym, że zredukowały wydatki poszczególnych zespołów do minimum. Już przed sezonem z klubu odeszło kilku najlepiej opłacanych zawodników między innymi Luis Henriquez znany szerszej publiczności z występów w Lechu Poznań. Również zespół kobiet w marcu przechodzi na kontrakty amatorskie co klubowi pozwoli zaoszczędzić fundusze na dalsze istnienie tej drużyny.


Swoje wsparcie okazali również kibice Polonii, którzy wstawili w komentarzu pod postem odnośnie sytuacji w klubie krótki film na którym widać transparent “Polonia nigdy nie zginie”. Co będzie dalej z Polonią Środa to już czas pokaże. Po staraniach klubu widać, że zapał i chęci do dalszego istnienia klubu są, ale czy pozyskają pieniądze to już czas pokaże.

Kamil Bandosz

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_