fbpx

Analiza konwencji.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Słuchając Krzysztofa Bosaka i Sławomira Mentzena mam uczucie deja vu.
Jakbym słuchał Pawła Kukiza w 2015 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=rrl0U28JPSM
Dzisiaj miała miejsce konwencja Konfederacji, na której pierwsze skrzypce grali Krzysztof Bosak, jak lider frakcji “narodowej” i dr Sławomir Mentzen, lider frakcji “wolnościowej.”
https://www.youtube.com/watch?v=D__Kt8nd7-k
“Przeprowadziliśmy badania i wiecie, co w nich wyszło? To, ze nasi wyborcy są różni, że mają sprzeczne poglądy na różne sprawy sprawy. Czy to jest dla nas problem? Absolutnie!
Naszym programem nie jest dopasowanie wszystkich do jednakowego wzorca. Naszym programem nie jest podporządkowanie wszystkiego jednej centrali partyjnej. Naszym programem nie jest realizacja żadnej utopijnej ideologii. I to nie znaczy, że nie mamy przekonań. Mamy, ale do swoich przekonań chcemy przekonywać, a to jest możliwe jedynie  wtedy, gdy jest wolność, gdy jest swoboda debaty, kiedy ludzie mogą wybierać w co wierzą i jak żyją” – powiedział były kandydat na prezydenta RP. Bosak przypomniał też wypowiedź posła PiS Adama Lipińskiego, który nie wiedząc, że jest nagrywany (słynne taśmy Renaty Beger) przyznał, że celem PiSu jest zniszczenie ideowej prawicy, podzielenie jej, przekupienie pojedynczych posłów i działaczy. Spotykam się z opinią, że narodowcy powinni odłączyć się od frakcji korwinistów i przyłączyć do PiSu będąc prawym skrzydłem w Zjednoczonej Prawicy. Otóż część narodowców, którzy w 2015 roku weszli do Sejmu z list Kukiz`15 tak właśnie zrobiła. Sylwester Chruszcz, Tomasz Rzymkowski, Adam Andruszkiewicz są dzisiaj w PiS. Niewiele o nich słychać z uwagi na to, że przeszedłszy do PiS stali się mało wyraziści i zachowują się tak, jakby stracili poglądy narodowe (no chyba, że są sługami narodu ukraińskiego:)).
Robert Winnicki poszedł inną drogą. Nie mogąc zbudować silnej frakcji narodowej w klubie poselskim Kukiz’15 z początku jako poseł niezrzeszony, a potem jako prezes Ruchu Narodowego konsekwentnie walczył o program narodowy,  o podmiotowość Polski na arenie międzynarodowej, suwerenność w relacjach z innymi państwami, walkę z nielegalną, nadmierną migracją, prawdę historyczną w podręcznikach historii, kultywowanie pamięci o bohaterach narodowych i martyrologii Polaków (w tym przypominanie o ofiarach ludobójstwa na Wołyniu). W 2019 roku był współtworzył koalicję Konfederacja WiN, bez sukcesu w wyborach do europarlamentu za to z sukcesem w wyborach parlamentarnych. I dzisiaj to Winnicki i Bosak są liderami narodowców, a nie Bąkiewicz, nie Marian Kowalski, a tymbardziej nie Tomasz Rzymkowski, który jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego nic nie robi w sprawie prawdy historycznej o martyrologii Kresowian w podręcznikach do historii oraz milczy w sprawie gloryfikowania banderowców na Ukrainie.
Sławomir Mentzen zauważył, że ostatnio wkroczyliśmy w fazę walki z wolnością, gdzie nic nie możemy zaplanować i nie wiemy, jak świat wyglądać ma za tydzień i dwa tygodnie. Straciliśmy kontrolę nad własnym życiem nawet w takich detalach, jak to, czy możemy wyjść z domu.
https://www.youtube.com/watch?v=ddq_r3xGEekFirmy padły przez wzrost podatków i lockdowny.
Tego przemówienia też warto posłuchać.
Mentzen zauważył, że państwo chce wycofać gotówkę po to, by kontrolować co, kiedy od kogo i za ile kupujemy.

Pozdrawiam, Czytelnik z Poznania

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_