fbpx

Wyprzedził oznakowany radiowóz. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

_
_
Dzień dziecka nie dla dziecka: Opowiadanie oparte na faktach. Przedstawia kilka lat życia chłopaka wychowanego przez zakonnice. Autor, w nietypowy i często zabawny sposób przedstawia konsekwencje dorastania poza rodzinnym domem. Jest to pełna wartkiej akcji opowieść z pikantnymi szczegółami właściwymi dla wieku dorastania. Świetna narracja aktorska dodaje kolorytu, sprawiając że opowiadania słucha się z prawdziwą przyjemnością. Pozostawia w słuchaczu chęć poznania dalszych losów głównego bohatera

Blisko 2,5 promila alkoholu miał kierowca fiata seicento, który na drodze wyprzedził oznakowany radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

28 marca br. Policjanci z Posterunku Policji w Sośniach zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę, który wyprzedził ich policyjny radiowóz. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Policjanci, błyskawicznie zareagowali i udaremnili mu dalszą jazdę. Badanie na obecność alkoholu wykazało w organizmie kierowcy blisko 2,5 promila.

Mężczyzna w związku z popełnionym przestępstwem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej), 10 punktów karnych.

Źródło:KPP Ostrów Wielkopolski

fot. Pixabay

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
_
_